Červenka v reprezentaci debutoval 5. dubna 2007 v přípravě proti Švýcarsku a hned se uvedl gólem. Od té doby absolvoval 11 MS, čtyři ZOH či Světový pohár.

„Aby dosáhl na dvoustovku, musí mít hráč výkonnost a tu Červus má. Samozřejmě se vám musejí vyhýbat zranění. A třeba kluci, kteří hrají v NHL a dostávají se do play off, tak na takovou metu nikdy nedosáhnou,“ vypočítává dlouholetý kapitán nároďáku Výborný.

Při otázce, jestli jeho zápasový rekord může Červenka překonat, se Výborný rozesměje. „Myslím, že mě udělá, a hned o několik zápasů. Nejsem ješitný, ať to Červus klidně vyhraje. Mně stačí, že mám pět zlatejch. A to už asi překonat nestihne,“ připomíná Výborný, že Červenka má ve své sbírce „jen“ jeden titul mistrů světa z roku 2010.

Pozor Aktualita:  Havel je po zranění zpátky. Jsem na novém začátku, pozici v týmu si musím znovu vybojovat, uvědomuje si

Ze svých pěti titulů řadí Výborný nejvýš ten z Vídně 1996. „Protože to bylo mé první mistrovství a na zlato se v té době čekalo 11 let od Prahy,“ tvrdí Výborný. Velmi bolavý byl naopak domácí šampionát v roce 2004, kdy Češi vypadli ve čtvrtfinále s USA po nájezdech.

„Prvních deset dní to byl super turnaj a pak nás jedna zpackaná třetina stála medaili,“ mrzí „Vejbu“.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.

Celý článek zde: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy
….

ZDROJ ZDE ✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy

Doporučené