Stojí pár korun a sypeme si ji do jídla. Ano, řeč je samozřejmě o soli. Využít ji můžeme i jinak, třeba na skvrny, nebo do rehydratačních nápojů. Ale jsou mezi námi i lidé, kteří věří nesmyslům. A kvůli nim sypou sůl po svém bytě. Podivíni.

Někteří lidé jsou opravdu zvláštní a to nyní můžu říci i o mé kamarádce. S tou jsme si vždy rozuměli, až do jedné osudné návštěvy. V tu chvíli jsem začala přemýšlet nad tím, zda snad neztrácí rozum, nebo není v nějaké sektě. Vše začalo obyčejnou solí, která je v kuchyni jednou z nejdůležitějších ingrediencí. Kamarádka ji však neměla na úplně jiném místě, než všichni ostatní. Když jsem jí na to upozornila, stalo se něco nečekaného.

Uviděla jsem u kamarádky rozsypanou sůl

S kamarádkou se pravidelně navštěvujeme, pijeme kávu, povídáme si a bavíme se. Jde o příjemná odpoledne, ze kterých vždy odcházím nadšená. Tedy až na poslední návštěvu, kdy jsem u kamarádky viděla v rohu místnosti něco rozsypaného. Vypadalo to jako sůl. A jelikož kamarádka byla zaneprázdněna vařením kávy, řekla jsem si, že jí pomůžu s úklidem. To ale byla velká chyba.

Chtěla jsem sůl zamést, ale byla to chyba

Sáhla jsem pro lopatku a smetáček, dřepla jsem si a začala rozsypanou sůl zametat. V tu chvíli se ale stalo něco, co jsem naprosto nečekala. Kamarádka na mě z plných plic křičela, ať to nechám být. V tu chvíli mi problesklo hlavou, že se stydí za nepořádek a že si o ní myslím, že je „šmudla“, která nedokáže uklidit. Za pár vteřin jsem ale zjistila, že důvod daného křiku byl úplně jiný. A to mě šokovalo ještě více.

Ta sůl na podlaze měla význam

Důvodem křiku nebylo to, že jsem za kamarádku uklízela. Ta sůl totiž vůbec k úklidu určena nebyla. Byla jsem šokována, když mi kamarádka sdělila, že daná sůl rozsypaná na podlaze má svůj význam. Má ji takto nasypanou v každém rohu místnosti. To proto, že dokáže pohlcovat negativní energie a dělat z nemovitosti příjemný domov.

Myslela jsem si o tom své, ale nechtěla jsem se s kamarádkou hádat. Cestou domů jsem se však nepřestala smát, protože představa jak mi nasypaná sůl na zemi pomáhá s negativní energií, mě rozesmála jako po dlouhou dobu nic jiného. Jen se bojím, aby kamarádka nezačala věřit i dalším nesmyslům.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek

Přidat na Seznam.czZDROJ ZDE ✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy

Doporučené