Škody po mrazech letos nahlásilo 411 pěstitelů peckovin, drobného ovoce a jádrovin, poškozená plocha dosahuje 7200 hektarů. Nejvíce škod hlásili pěstitelé jablek. Na dotaz ČTK to uvedla mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) Eva Češpiva. V porovnání s jarními mrazy v roce 2024 je letošní poškozená plocha o 2200 hektarů menší. Oproti roku 2024 je nižší i letošní počet poškozených pěstitelů, a to o 219. Pěstitelé ale mohou informaci o škodách podat ještě dnes a v úterý. Hlášení slouží výhradně ke zmapování situace a nezakládá podle fondu nárok na dotaci.ZDROJ ZDE ✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy

Doporučené