/FOTO, VIDEO/ Hráli jste někdy kroket, znáte střelbu ku ptáku nebo třeba tlučení špačků? Všechny tyto a další netradiční historické i moderní hry a sporty bude možné vyzkoušet v sobotu 11. května od 10 do 17 hodin na Kačinských hrách. přijeďte na zámek Kačina – na den plný zábavy pro celou rodinu.

Kačinské hry. | Foto: Jaroslav Šmékal

Oblíbené Kačinské hry se na zámku konají již podesáté. „Návštěvníci zažijí netradiční historické hry, kterými se kdysi bavila šlechta i chudý lid, zábavná vystoupení, ale i hry zcela moderní, a mohou si také prohlídnout zámecké expozice a zajímavá zákoutí zámeckého parku, například nejmohutnější a patrně nejstarší trnovník akát v České republice,“ zve na událost ředitel Národního zemědělského muzea Kačina Pavel Douša.

Zdroj: Youtube

Co tedy konkrétně návštěvníci zažijí? Jelikož jsou hry také připomínkou výročí narození zakladatele zámku Jana Rudolfa Chotka (17. května 1748), čekají na ně hry právě z dob pana stavitele, v současné době už dosti exotické – například pétanque, kroket, střelba ku ptáku, kuželky, tlučení špačků, pohánění obruče, ale také dodnes oblíbené střílení z praku nebo cvrnkání kuliček.

Na své si přijdou ale i zájemci o novější herní a sportovní aktivity – k vyzkoušení bude discgolf – tedy obdoba klasického golfu, ale s létajícími frisbee disky, kterými se hází do koše. Dále cornhole – oblíbená venkovní hra původem ze Spojených států, kde hráči házejí naplněné sáčky na desky. A původní českou hru s názvem hookbruč – hod obručí, která byla původně vymyšlena pro to, aby naučila základní pravidla golfu, ale prý ji může hrát opravdu téměř každý.

Noc v chotkovské knihovně na zámku Kačina.

Zámecká knihovna na Kačině se otevřela návštěvníkům při večerní prohlídce

Protáhnout si všechny svaly na těle budou moci děti na opičí dráze a provětrat mozkové závity v podivuhodném světě her. Ti nejmenší se mohou povozit na koních nebo projet parkem zámeckými vozíky a ti nejodvážlivější si na rybníčku zkusit přímo z loďky vylovit kačinku. Na nádvoří bude k vidění vystoupení freestyle fotbalu, akrobacie a parkour. Pro malé návštěvníky budou připravené divadelní pohádky.

I na cestě mezi jednotlivými herními stanovišti mohou návštěvníci objevovat skrytá zákoutí zámku – třeba se zúčastnit hry Za tajemstvím zámeckého parku, projít si samostatně voňavou zámeckou bylinkovou zahrádku a nebo bzučící stezku Ze života hmyzu. Pro fanoušky geocachingu je v zámeckém parku ukryta takzvaná keška, která prozradí něco o tajemné i temné historii zámku.

Pozvánka na Kačinské hry 2024.Pozvánka na Kačinské hry 2024.Zdroj: se svolením Národního zemědělského muzea Kačina

Vstupné na Kačinské hry
Plné vstupné: 200 korun, děti 6 – 18 let: 150 korun, děti 2 – 6 let: 70 korun, ZTP/P + doprovod: vstup zdarma. Vstupenky je možné zakoupit online ZDE.

ZDROJ ZDE ✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy

Doporučené