Když jsem si kupoval byt, jednou z hlavních priorit pro mě byl balkon. Jsem kuřák a v bytě si nechci kouřit, takže balkon byl ideální řešení. Myslel jsem si, že na svém vlastním balkoně si budu moci udělat, co chci, včetně kouření. Většinou to tak je, ale občas je kouř z cigaret problém pro mé sousedy. Ale hlavu si z toho nedělám.

Už několikrát jsem měl konflikt se sousedkou, která bydlí v bytě nade mnou. Stěžovala si, že kvůli mému kouření nemůže větrat. Zpočátku jsem byl překvapený. Nevěděl jsem, že můj kouř může někomu tak vadit, tedy že se dostane až o patro výš do okna. Říkal jsem si, že trochu toho cigaretového dýmu hned rozfouká vítr. Ale nedělo se tak, postupně se její stížnosti stávaly častějšími a hlasitějšími.

Jednou, když jsem si na balkoně zapálil cigaretu, otevřela okno a začala na mě křičet, že kvůli mně nemůže mít otevřené okno. Byl jsem z toho trochu naštvaný. „Tak si zavřete okno. Na svém balkoně si budu kouřit, kdy budu chtít,“ odpověděl jsem jí, dokouřil  a na truc jsem si zapálil další cigaretu.

Věděl jsem, že to není ideální situace a že sousedé by měli žít v harmonii, ale také jsem cítil, že mám právo kouřit na svém balkoně. Na druhé straně jsem chápal, že kouř může být nepříjemný pro lidi, kteří nekouří, a že má sousedka také právo na čerstvý vzduch ve svém bytě.

Ale já přece na tom balkoně nevysedávám nonstop, nejsem tam neustále. těch pár cigaret co vykouřím za den, to je pár desítek minut během 24 hodin. Zbytek času si sousedka může klidně větrat. A co víc, pochopil bych její stížnost v létě, ale teď v chladných dnech? To má jako celý den otevřené okno? To pochybuji. Spíše se jen snaží mi bezdůvodně znepříjemňovat život. Ale já si z ní nic nedělám.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek

Přidat na Seznam.czZDROJ ZDE ✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy

Doporučené