/VIDEO, FOTOGALERIE/ Výtěžek ve výši 51 800 korun přinesl čtvrtý ročník kutnohorské benefice Pošli kačku. Peníze budou použity pro děti a mladé dospělé se specifickými potřebami (autismus, ADHD, vývojová dysfázie, atd), kteří navštěvují Středisko Na Sioně Oblastní charity Kutná Hora.

Akce Pošli kačku v Kutné Hoře, 4. května 2024 | Video: Richard Karban

„Plánujeme dokoupit výukové programy k interaktivní podlaze a další pomůcky jako například týmové hry, taktilní disky nebo balanční a zátěžové pomůcky,“ upřesnila vedoucí sociálně aktivizační služby Eva Saláková a poděkovala za podporu všem, kteří si zakoupili startovní číslo kačky.

Benefiční závod odstartoval v sobotu 4. května ve 14 hodin. Organizační tým z Oblastní charity Kutná Hora si pochvaloval příznivé počasí, vždyť minulý rok se akce musela kvůli povodni na říčce Vrchlici překládat na jiný termín.

Na startu u parku pod Vlašským dvorem se sešlo mnoho příznivců, kteří doprovázeli a povzbuzovali malé žluté závodnice, a to až do cíle u Středových pekáren. Celkem se na hladině objevilo 556 malých kaček a 9 velkých firemních. Právě ty závod tradičně zahájily.

Akce Pošli kačku v Kutné Hoře, 4. května 2024

Po Vrchlici pluly žluté kačky. Benefice pomůže dětem se specifickými potřebami

Velké závodnice poslal ze startovní čáry Petr Seidl, zástupce ředitele Oblastní charity Kutná Hora. Čtyř košů s malými kačkami se ujali Markéta Horká, zástupkyně firmy Foxconn ČR, Michal Šramko z Římskokatolické farnosti – arciděkanství Kutná Hora, Lukáš Rudolfský, generální ředitel Vinných sklepů Kutná Hora, a Lukáš Seifert, starosta města Kutná Hora, který zároveň převzal nad celou akcí záštitu.

Jakmile se malé kačky dostaly z košů na hladinu Vrchlice, začal napínavý závod. Zaseklé závodnice vyprošťovali obětaví dobrovolníci z Dobrovolnického centra Oblastní charity Kutná Hora, kteří dokonce kráčeli korytem řeky, aby pomohli všem zatoulaným závodnicím. V cíli závodu u Středových pekáren už čekali dobrovolní hasiči z Malína a ti kačenky zachytávali a hlásili čísla výherních kaček.

Sbírka potravin v supermarketu Billa v Kutné Hoře.

Dárci v Čáslavi a Kutné Hoře věnovali ve sbírce téměř tunu potravin a drogerie

Především malí příznivci závodu si užili doprovodný program. Na startu si mohli vyrobit placku s kačenkou nebo si vyzkoušet různé tetovačky. V cíli pro ně byl připravený sportovní koutek od Sokola Kutná Hora a tvořivé dílničky od Střediska Na Sioně a 1. skautského oddílu z Kutné Hory. S písničkami vystoupila zpěvačka Andrea Kapounková. Posílit se jídlem a pitím mohli všichni účastníci v prodejně Středových pekáren, která měla mimořádně otevřeno.

Oblastní charita Kutná Hora děkuje všem partnerům, kteří do závodu věnovali vouchery. Výherci tak získali 60 hodnotných cen. Velký dík patří i firmám, které zdarma pomohly s organizací setkání a také poskytly finanční podporu.

ZDROJ ZDE ✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy

Doporučené