hl. m. Praha název

Osmadvacetiletý muž se vloupal do zaparkovaného vozidla v Jílkové ulici v Praze 6 a k jeho smůle tak učinil přímo před zrakem kriminalisty, který bydlí v domě naproti. 

V sobotu, krátce před jedenáctou hodinou večerní, upoutalo pozornost osmadvacetiletého muže vozidlo zaparkované v Jílkové ulici v Praze 6. Bez jakéhokoliv poškození se dostal dovnitř a ze zavazadlového prostoru odcizil kufr s nářadím a rázový utahovák. Majiteli svým jednáním způsobil škodu dosahující bezmála deseti tisíc korun. Se svým lupem se ale zloděj nedostal daleko, protože jeho počínání celou dobu sledoval kriminalista z osmého oddělení Prahy I ve volnu, který bydlí v protějším domě. Ihned vyběhl ven na ulici a po několika metrech za použití donucovacích prostředků mladého muže zadržel. Ihned poté si přes linku 158 přivolal na pomoc uniformované policisty, kteří zadrženého převezli na policejní služebnu k provedení dalších procesních úkonů. 

Tam lustrací zjistili, že osmadvacetiletý muž je majetkovým recidivistou a z výkonu trestu byl propuštěn před několika měsíci. 

Vhledem k tomu, že podezřelý muž byl za tuto trestnou činnost v předešlých třech letech pravomocně odsouzen, hrozí mu v případě odsouzení za trestný čin krádež ve druhém odstavci, až tříletý pobyt za mřížemi. 

por. Richard Hrdina – 9. května 2024

vytisknout  e-mailem 

ZDROJ ZDE ✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy

Doporučené