Městská knihovna Benešov (MKB) společně s místním Knihkupectvím Daniela vyhlašuje první ročník literární soutěže “Příběhy bez hranic” o nejlepší autorskou povídku libovolného žánru. Soutěž je určena pro všechny čtenáře i nečtenáře MKB, kteří rádi píší příběhy a chtěli by se o ně podělit s širokou veřejností. Autorskou tvorbu je možné zasílat do 30. června 2024.

Soutěž je vyhlášena ve dvou kategoriích, do první z nich se mohou přihlašovat autoři ve věku 15-18 let, do té druhé tvůrci starší 18 let.

Žánr a téma povídky nejsou stanoveny, v povídce se však musí objevit slova kniha (nebo její alternace – např. knihovna) a hvězda, případně motivy na tato slova odkazující. Do soutěže budou přijaty povídky o rozsahu maximálně 10-12 normostran (jedna normostrana = 1 800 znaků včetně mezer). Kompletní podmínky soutěže najdete na webu MKB.

“Rádi bychom literární soutěží povzbudili všechny milovníky literární tvorby a psaní, aby se pochlubili svými pracemi. Ať už se jejich příběhy zahalují do mysteriózní atmosféry, odhalují detektivní tajemství nebo pulzují romantikou, všechny žánry jsou vítány,” zaznívá od organizátorů soutěže.

Po uplynutí lhůty pro podání přihlášek bude porota povídky hodnotit a v rámci říjnového Týdne knihoven pak vyhlásí výsledky (v každé kategorii první tři místa). Vítězné povídky budou následně zveřejněny na webových stránkách MKB a jejich autoři získají hodnotné ceny. Soutěžící se také mohou těšit na společné setkání, kde se budou moci seznámit s ostatními tvůrci a popovídat si o psaní.

V porotě vedle ředitelky MKB Hany Zdvihalové zasedne např. Ivana Kárová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu MěÚ Benešov, Daniela Bendová, majitelka Knihkupectví Daniela nebo knihovnice a zároveň autorka blogu Toulky s knihovnou Jiřina Kozlová.

ZDROJ ZDE ✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy

Doporučené