Hasiči ukončili po několika hodinách letecké hašení požáru, který ve čtvrtek večer zasáhl zhruba hektar lesa u Žehrova na Mladoboleslavsku. Policejní vrtulník pomáhal hasit v těžce přístupném terénu, kde jsou i skály. Od pátečního rána udělal 56 shozů, ve čtvrtek 15, zasahovalo kolem 50 hasičů. Před 15.30 hasiči požár lokalizovali, už se nešíří, řekl mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora.

Mladá Boleslav (Aktualizováno: 17:42 10. 5. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hořící les na Mladoboleslavsku pomáhal hasit vrtulník

Hořící les na Mladoboleslavsku pomáhal hasit vrtulník | Zdroj: HZS Středočeského kraje

„Byla nahlášená lokalizace, požár se nešíří, nicméně na místě zůstáváme, vyhledáváme a dohašujeme skrytá ohniska požáru,“ řekl Sýkora. Práce včetně kontrol termokamerou by měly pokračovat zřejmě do večera. „Pak se to předá majiteli a bude probíhat dohlídka,“ doplnil Sýkora. Dohled nad místem, do kterého se zapojí také dobrovolní hasiči, může trvat i několik dní.


Vodu z cisteren museli hasiči nahoru dostávat pomocí několika čerpadel, na místě byli specialisté na lesní požáry, takzvaný lesar team.

Podle hasičského vyšetřovatele způsobil požár člověk. Nepodařilo se ale zjistit, zda za tím byl úmysl. Na místo, kde začalo hořet, není volný přístup, jde o uzavřenou oblast, kterou spravují Lesy ČR.

Ve čtvrtek večer dorazilo k požáru lesa šest jednotek hasičů, přiletěl i policejní vrtulník s vakem na vodu. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř kvůli většímu počtu zasahujících jednotek. Hašení požáru postupovalo kvůli těžkému terénu a tmě pomalu, přístupové cesty byly zatarasené popadanými stromy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ZDROJ ZDE ✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy

Doporučené