Ilustrační foto

V národním parku České Švýcarsko dnes večer zasahovali hasiči kvůli požáru, který s největší pravděpodobností vznikl v souvislosti s odpalováním ohňostroje. ČTK to řekl mluvčí krajských hasičů Petr Pelikus. Hořelo na malé ploše na skále nad parkovištěm u hotelu Klepáč. Dnes je přitom v terénu s ohledem na státní svátek v Německu a zvýšenou návštěvnost oblasti více policistů a strážců. Požár se nerozšířil, na místě byly dvě jednotky hasičů. Správa národního parku České Švýcarsko o ohni informovala na facebooku. Na sociálních sítích ve stejnou chvíli policie uvedla, že v terénu jsou čeští i němečtí policisté společně se strážci parku s ohledem na státní svátek v sousední zemi.

Hasiči vyjížděli do Českého Švýcarska také v úterý po 22:00. Hořelo u Rudolfova kamene. Hasiči do nepřístupného terénu k opuštěnému ohništi dopravili vodu pomocí zádových vaků.

Hřensko loni v červnu schválilo vyhlášku, která omezuje používání pyrotechniky na zastavěném území obce. Výjimkou je silvestrovská noc, kdy je možné petardy odpalovat od 24:00 do 01:00. Byla to tehdy reakce na požár, který vypukl 18. května u Pravčické brány, způsobila ho zábavní pyrotechnika. Pokud vyhlášku ve Hřensku někdo poruší, hrozí mu od strážníka městské policie na místě pokuta až 10 000 korun.

Z obecného ohrožení a poškození cizí věci obvinili policisté muže kvůli požáru v Českém Švýcarsku z roku 2022, který byl největší v historii České republiky, zasáhl přes 1000 hektarů. Likvidace požáru byla velmi náročná. Vystřídalo se u ní 6000 hasičů. V případě prokázání viny soudem hrozí muži trest odnětí svobody až na 15 let.


reklama


ZDROJ ZDE ✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy

Doporučené