Říká se, že oči jsou okny do duše. Podobně je to i s naší tváří. Ta dokáže hodně říci o našem zdravotním stavu. Máme-li ve stravě určité přebytky, velmi rychle se to odráží na stavu naší tváře. Příliš mnoho cukru, lepku nebo mléčných výrobků může způsobovat váčky pod očima, zarudnutí pokožky, akné nebo předčasné vrásky.

Nadměrná konzumace mléka

Běžné příznaky nadměrné konzumace mléka a mléčných výrobků jsou například váčky a tmavé kruhy pod očima, otok kolem očních víček a malé bílé vyrážky. Výše uvedené příznaky mohou také naznačovat, že tělo má problémy s trávením mléčných výrobků. Objevuje se stále více lidí s intolerancí na laktózu nebo alergií na bílkovinu kravského mléka. Těžké trávení mléčných výrobků může být obvykle rozpoznáno žaludečními onemocněními.

Nesnášenlivost mléčných výrobků se však může velmi snadno objevit i na tváři. Odborníci varují, že kravské mléko může obsahovat více než dvacet hormonů a chemikálií. Některé jsou přírodního původu, ale další pocházejí z antibiotik, antimykotik nebo analgetik. Jejich každodenní konzumace může mít za následek hormonální nerovnováhu, a tím i kožní problémy.

Fresh Milk Mug Jug Wooden Table (1)
Zdroj obrázku: Freepik

Příznaky konzumace lepku

Ke klasickým příznakům nesnášenlivosti lepku patří oteklé, zarudlé tváře, pigmentové skvrny nebo pupínky na bradě. Lepek je výživný protein rostlinného původu nacházející se v obilovinách – pšenici, ječmeni, žitu nebo ovsu. Stejně jako laktóza je příčinou různých onemocnění u stále většího množství lidí. Konzumace lepku může u alergiků způsobit silnou bolest břicha, plynatost, průjem a řadu dalších onemocnění.

U těch, kteří jsou jednoduše citliví na lepek, spotřeba tohoto proteinu způsobí nadýmání a otok a na tváři se mohou objevit četné pupínky a tmavé pigmentové skvrny na bradě. Doporučení pro lidi, kteří mají podezření na citlivost na lepek, je zastavit konzumaci pšeničných výrobků, pít hodně vody a jíst výrobky obsahující vlákninu. Otok obličeje by měl v průběhu času ustoupit a tón pleti by se měl sjednotit.

Zdroj: https://www.insider.com/things-your-skin-is-trying-to-tell-you-about-your-diet-2017-10

Přidat na Seznam.czZDROJ ZDE ✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy

Doporučené