Jdete do obchodu, sáhnete po zelenině a u pokladny zjistíte, že stojí nějak moc. Jak je to možné? Vzali jste tu špatnou. Konkrétně tu variantu, která je zabalena. Od té volně prodávané se neliší v ničem jiném, něž tím kouskem plastu.

Balená a volná rajčata jsou úplně stejná, rozdíl poznáte jenom u placení. Za to, že si stejný produkt koupíte v plastové mističce, zaplatíte více, než když si ho dáte do sáčku. S touto zkušeností se s námi podělila čtenářka Míša, která byla na nákupu se svým synem.

Dvojí rajčata

Každé dítě v obchodě chce něco jíst hned, těžko mu vysvětlíte, že musí počkat na zaplacení. Můj syn Kamil není jiný. Možná snad jenom v tom, že miluje malá cherry rajčata. A vyžaduje je jíst už v obchodě. A protože v našem menším supermarketu se váží až u pokladny, nemohu je nabrat do sáčku a z něho mu je dávat. Logicky by vše vážilo jinak a opravdu nechci mít kvůli pár kuličkám ostudu a pletky se security.

Takže sáhnu po již balených cherry rajčatech. Každá v igelitu zabalená plastová krabička má svůj čárový kód, takže ničemu nevadí, že cestou na pokladu jich několik ujíme. Po namarkování zaplatíme tolik, kolik máme.

Ta cena je podstatně vyšší

Na tom, co dělám, by nebylo nic až tak divného, myslím že je to logický krok, jak dát synovi rajče a platit tolik, kolik mám. Ale zjistila jsem, že ceny jsou rozdílné, doslova připomínají drahotu. „To mám zaplatit víc jen proto, že jste rajčata zabalili do igelitu?“ začala jsem se rozčilovat. Na první pohled stejná rajčata stála rozdílně. A mám na mysli přepočet na celý kilogram, který vycházel značně v neprospěch těch balených. Ta byla o několik desítek korun na kile dražší než volná v bedýnce.

Tak jak to mám udělat?

Snažila jsem se spolu s personálem najít řešení, jak to udělat, abych synovi mohla dát rajče a přitom mi bylo na pokladně naváženo tolik, kolik má. A rada mě šokovala. Mám si jít nejdřív pro rajčata, projít celý obchod, nechat si je namarkovat a až poté je mohu dát synovi. A v tu chvíli je mohu nahlásit security a vydat se pro standardní nákup. Anebo si mám koupit ty dražší, pokud chci větší pohodlí při nákupu.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek

Přidat na Seznam.czZDROJ ZDE ✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy

Doporučené